Пилатес топки

Пилатес топките често помагаат при вежбање, како за рекреативците, така и за професионалните спортисти. Нивната употреба придонесува за развој на стабилност, рамнотежа и целосно држење на телото. Бидејќи се нестабилни, тие се одлични за подобрување и развој на јадрото на грбот и сите стабилизатори на трупот. Таа е вообичаен реквизит во рехабилитацијата, а најчесто се користи во јога и пилатес вежби. Тие не се само за истегнување и загревање, туку со нив можете да правите многу различни вежби за зајакнување на сите мускулни групи (нозе, раце, задник, рамења, грб, стомачни...). Често се користат за седење наместо столчиња, бидејќи со нивното користење се принудуваме да седиме правилно и на тој начин ја намалуваме болката во грбот предизвикана од долгорочно погрешно седење. На овој начин ги зајакнуваме мускулите на јадрото и карлицата.

Филтрирај
Цена
Распон: 330 ден - 4300 ден
Бренд
Димензии
Pilates Soft Ball 26 cm
Atleticore
330ден
Exercise ball, 55 см
Gymstick
1.410ден
Exercise Ball, 75 cm
Gymstick
1.410ден
Office Ball, 65 cm
Gymstick
4.300ден
Бесплатна достава
Pilates Ball + Pump 75cm
Atleticore
1.150ден
Pilates Ball + Pump 65cm
Atleticore
1.150ден
Pilates Ball + Pump 55cm
Atleticore
1.150ден

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023