Нордиско одење и планинарење

Производите од оваа категорија се наменети за планинари и љубители на пешачење. Без разлика дали се занимавате со нордиско пешачење или планинарење, неопходен е добар стап за да ја пренесете вашата телесна тежина на него и на тој начин да го распределите товарот и да обезбедите одредена стабилност при одење или качување. Стаповите се лесни и издржливи, со ергономски и анатомски дизајнирани држачи. Нордиските стапови за пешачење се претежно со фиксна должина и направени од јаглерод, додека планинарските стапови се модуларни (телескопски) и претежно алуминиумски.

Филтрирај
Цена
Распон: 599 ден - 3340 ден
Бренд
Активни стапови за одење
Gymstick
2.000ден
Бесплатна достава
Телескопски фит стап за пешачење
Gymstick
3.340ден
Бесплатна достава
GO Стап за одење, 110cm
Gymstick
2.690ден
Бесплатна достава

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023