Магнезиум за раце

Во спортови како што се powerliftinga, bodybuildinga, crossfita, слободно качување или гимнастика, силен стисок е многу важен за самата изведба и конечниот резултат. Магнезиум во прав, или креда за раце, се користи за да се обезбеди цврсто држење и да се избегне олабавување или лизгање поради испотени дланки. Само ова не штити од бројни можни повреди. Овој магнезиум карбонат ја апсорбира влагата и ја отстранува потта, а со тоа обезбедува подобро триење. Се користи исклучиво за надворешна употреба и не е за орална употреба.

Филтрирај
Цена
Распон: 240 ден - 790 ден
Бренд
Proseries Liquid Chalk, 50 ml
Polleo Sport Accessories
240ден
Proseries Liquid Chalk, 250 ml
Polleo Sport Accessories
640ден
Magnezium Ball Atleticore
Atleticore
320ден
Magnezium Cube Atleticore
Atleticore
300ден

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023