Кинезио траки

Кинезио лентите се користат во спортска рехабилитација и професионални повреди, како и одредени болни состојби на одреден дел од телото, од 1970-тите, со цел да се стимулира сопствениот природен процес на заздравување. Кинезиолошката лента обезбедува олеснување и поддршка на мускулите и зглобовите и може да се користи за спречување или лекување на широк спектар на спортски повреди. Кинезиолошката лента за теретана е направена од 97% памук и 3% спандекс влакна. Лентите се направени од акрилен лепак без латекс, кој не ја иритира кожата, како што прават вообичаените ленти и обезбедува оптимално лепење на кожата. Може да се носи во базен или туш без да се вади, дише и брзо се суши. Лентите можат да останат на кожата до 7 дена.

Филтрирај
Цена
Распон: 400 ден - 890 ден
Бренд

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024