Elastične gume i lateks trake

Еластични гуми и латекс траки користиме за загревање на мускулите, тренинзи за сила и флексибилност, но и за истегнување и рехабилитација. Нивната главна карактеристика е што даваат отпор во двете насоки, што резултира со оптоварување на мускулите од многу различни агли. На овој начин, одделно вежбаме одредени мускули кои се неопходни за нормални функционални движења на телото. Производите од оваа категорија доаѓаат во различни ширини и дебелини, а некои имаат и рачки. Тука ги вклучуваме сите различни отпори на мини ленти, total body сетови, туби, прстени...

Филтрирај
Цена
Распон: 280 ден - 4090 ден
Бренд
Вид
Сила/Отпор
Пилатес трака
Atleticore
560ден
Fitness Elastic Bands, 3 парчиња
Sveltus
2.040ден
Бесплатна достава
Power Band Handle, 2 парчиња
Sveltus
1.600ден
Бесплатна достава
Power Band, 30-80 kg, црн
Sveltus
2.600ден
Бесплатна достава
Power Band, 23-57 kg, црвен
Sveltus
1.700ден
Бесплатна достава
Power Band, 13-35 kg, син
Sveltus
1.180ден
Elasti Ring 20 kg, сина
Sveltus
540ден
Elasti Ring set, 4 парчиња
Sveltus
1.240ден
Brazilian Booty сет
Kineta
2.130ден
Бесплатна достава

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023