Баланс борд и BOSU

Даските и топките за рамнотежа се одлични за подобрување на целокупната стабилност, координација и рамнотежа на локомоторниот систем, но и држењето на самото тело, бидејќи ги активираме мускулите на јадрото и грбот. Покрај рехабилитацијата, сè повеќе ги користиме и во подготовката на спортистите, бидејќи развиваме функционална сила, стабилизатори и рефлекси. Со вежбање на нив, делуваме на нашиот проприоцептивен систем, кој ни помага да бидеме посвесни за нашето тело, положбата на одредени делови од телото и сопствените движења, што на крајот резултира со подобри спортски перформанси. Вклучете баланс борд или Босу топка во вашиот тренинг и подигнете ја кондицијата на вашето тело на нови нивоа.

Филтрирај
Цена
Распон: 1230 ден - 10780 ден
Бренд
Подлога за баланс
Oprema
2.590ден
Бесплатна достава
Pro Line полутопка
Oprema
5.650ден
Бесплатна достава
Wooden Balance Board
Gymstick
2.940ден
Бесплатна достава
Полутопка за рамнотежа, Dynaso
Kineta
10.780ден
Бесплатна достава
Платформа за баланс (39цм)
Gymstick
2.060ден
Бесплатна достава
Balance board, 40 cm
Oprema
2.270ден
Бесплатна достава

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023