Pre workout и NO Booster

Формулите за пред вежбање се патентирани мешавини од неколку состојки, кои ни помагаат да ја подобриме издржливоста, силата, менталниот фокус или циркулацијата на крвта, се со цел подобар и полесен тренинг. Овие производи ги земаме непосредно пред самиот тренинг или активност, кога треба да се стимулираме себеси и телото затоа што сме премногу уморни, немаме волја или фокус.

Најчестите компоненти:
Креатин – за сила, хидратација на клетките
● Бета аланин – за нормализирање на PH рамнотежата во мускулите, спроводливост на нервите и издржливост
● Аргинин – за подобaр „pump“ на крвта и помош при анаболизам на телесните протеини
● Кофеин / Гуарана – стимулатор на централниот нервен систем и за зголемување на фокусот и будноста
● Цитрулин малат - стимулатор на максимална енергија и брзо закрепнување
● Таурин – „засилувач“ на други компоненти, ја зголемува мускулната контракција (нервна спроводливост и пренос на нервните импулси), помага во снабдувањето на мускулите со гликоза
● Витамини и минерали, амино киселини, растителни екстракти кои влијаат на анаболизмот, стимулирање на производството на хормони...

Секој preworkout производ  има различен состав или сооднос на слични состојки, така што некои немаат кофеин, додека некои немаат креатин. Важно е да се биде внимателен пред консумацијата доколку некому му пречи некоја од наведените компоненти во составот.

Филтрирај
Цена
Распон: 99 ден - 3500 ден
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Диета/Вид на исхрана
Не содржи
Пакување
Oxy Jet Power 8l
Oxy Jet Power
690ден
Oxy Jet Power 5l
Oxy Jet Power
550ден
Storm, 90 капсули
Me:First
1.680ден
Бесплатна достава
Storm, 454 g
Me:First
1.590ден
Бесплатна достава
Storm, 20 g
Me:First
120ден
-10%
BCAA ORANGE, LEMON, LIME 750 ML
Polleo Sport Proseries
120ден
108ден
-10%
L-CARNITINE PINEAPPLE 750 ML
Polleo Sport Proseries
110ден
99ден
-10%
L-CARNITINE ORANGE 750 ML
Polleo Sport Proseries
110ден
99ден
-10%
ISO DRINK, LEMON, 750 ML
Polleo Sport Proseries
110ден
99ден
Proseries NO Pre-Workout Shot , 60ml
Polleo Sport Proseries
140ден
Gold Standard Pre Workout, 330 g
Optimum Nutrition
2.200ден
Бесплатна достава
C4 Original, 390 g
Cellucor
2.990ден
Бесплатна достава
C4 Original, 195 g
Cellucor
2.070ден
Бесплатна достава
NO Xplode 3.0, 600 g.
BSN
2.340ден
Бесплатна достава
NO Xplode 3.0 1000 g
BSN
3.500ден
Бесплатна достава

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023