Pre, intra и post workout

Производите од оваа категорија се патентирани мешавини од неколку состојки кои ни помагаат да стекнеме издржливост, сила, циркулација на крвта, ментален фокус или подолг и полесен тренинг. Некои се земаат непосредно пред тренинг (пред тренинг) или по потреба при некоја активност, со цел да се стимулираме бидејќи сме премногу уморни или не сме во фокус. Со овие производи за подготовка, го зајакнуваме телото и перформансите, добиваме kick и сме подготвени за подобри перформанси на крајот. Тие се базираат на кофеин, аргинин, бета аланин, таурин, креатин и други активни супстанции.

Производите кои ги внесуваме во текот на активноста (интра производи) служат првенствено за дополнување на изгубената енергија во организмот и со тоа обезбедуваат продолжување на самиот перформанс. Овие производи најчесто се базираат на брзи јаглехидрати, кои супер брзо ги пополнуваат резервите на гликоген во организмот, но и аминокиселините за закрепнување. Производите после тренинг се базираат главно на есенцијални амино киселини, со цел да му обезбедат на телото брзо достапни градежни блокови и на тој начин да го спречат понатамошниот катаболизам и обновување на мускулното ткиво.

Филтрирај
Цена
Распон: 110 ден - 3500 ден
Категорија
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Диета/Вид на исхрана
Не содржи
Пакување
Oxy Jet Power 8l
Oxy Jet Power
690ден
Oxy Jet Power 5l
Oxy Jet Power
550ден
Revive, 1000 g
Me:First
2.650ден
Бесплатна достава
Storm, 90 капсули
Me:First
1.680ден
Бесплатна достава
Storm, 454 g
Me:First
1.590ден
Бесплатна достава
Storm, 20 g
Me:First
120ден
Revive, 20 g
Me:First
125ден
Mega Taurine, 60 капсули
Leovital
800ден
BCAA ORANGE, LEMON, LIME 750 ML
Polleo Sport Proseries
120ден
L-CARNITINE PINEAPPLE 750 ML
Polleo Sport Proseries
110ден
L-CARNITINE ORANGE 750 ML
Polleo Sport Proseries
110ден
ISO DRINK, LEMON, 750 ML
Polleo Sport Proseries
110ден
Proseries NO Pre-Workout Shot , 60ml
Polleo Sport Proseries
140ден
EAA ENERGY, 432g
Optimum Nutrition
2.240ден
Бесплатна достава
Gold Standard Pre Workout, 330 g
Optimum Nutrition
2.200ден
Бесплатна достава
C4 Original, 390 g
Cellucor
2.990ден
Бесплатна достава
Alpha 50-Amino, 1000 ml
Sci-Muscle
2.140ден
Бесплатна достава
C4 Original, 195 g
Cellucor
2.070ден
Бесплатна достава
Defender, 500г
Sci-Muscle
1.600ден
Бесплатна достава
EAA + Glutamine, 300 g
Scitec Nutrition
1.520ден
Бесплатна достава

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023