CLA

CLA е кратенка за „ Conjugated Linoleic Acids “. CLA се состои од линолеинска киселина, незаситени масни киселини, кои се неопходни за нашиот организам, што значи дека мора да се консумираат преку храната. CLA придонесува за намалување на масното ткиво а со тоа и за намалување на вкупната телесна тежина. Покрај тоа, CLA игра важна улога во размената на супстанции во нашето тело и го зајакнува нашиот имунолошки систем, затоа е многу важен за нормалното функционирање на нашето тело и за нашето здравје.

Филтрирај
Цена
Распон: 1080 ден - 2170 ден
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Не содржи
Пакување
Tonalin CLA, 90 softgel caps
Leovital
1.870ден
Бесплатна достава
Tonalin CLA, 60 softgel caps
Leovital
1.390ден
CLA 1000 mg, 180 softgels
Myprotein
2.170ден
Бесплатна достава
CLA 1000 mg softgel 60 softgels
Myprotein
1.080ден

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023