Трибулус

Tribullus Terrestris, популарно познат како „бабиниот заб“, е диво едногодишно растение кое расте во суви области во Европа, Азија и Америка. Најпознати живеалишта, со изразитиот квалитет на самото растение, се во Кавказ, Централна Азија и Бугарија, каде што се одгледува со векови и на плантажи за медицински цели. Се користи во традиционалната медицина како природен стимулатор на сексуалните функции кај мажите и жените, на виталност и издржливост и за забрзување на закрепнувањето на организмот по зголемени напори. Тоа е нехормонален биостимулатор, алтернатива на синтетичките хормони. Начинот на дејство на Tribulus е дека неговите активни компоненти (сапонини) ја стимулираат хипофизата да го зголеми лачењето на лутеинизирачкиот хормон (LH), кој им сигнализира на гонадите да го зголемат лачењето на половите хормони. Кај мажите, постои зголемено лачење на сопствениот (ендоген) тестостерон.

Примена кај мажи:
го зголемува либидото
● го зголемува и продолжува времето на ерекција
● ја зголемува количината и подвижноста на сперматозоидите до 35%
● влијае на зголемување на слободниот тестостерон
● помага при намалена потенција, импотенција
● поголема отпорност на организмот на болести и инфекции
● кај спортистите влијае на зголемување на силата и мускулната маса
● го забрзува закрепнувањето по напорниот тренинг
● ја зголемува синтезата на протеините

Примена кај жени:
го зголемува либидото
● ја стимулира и регулира овулацијата (помага при женска неплодност)
● ја намалува апатијата
● ги намалува симптомите кои ја придружуваат менопаузата
● ја зајакнува силата на телото
● посилна издржливост
● ја подобрува виталноста

Филтрирај
Цена
Распон: 1140 ден - 1980 ден
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Не содржи
Пакување

Myprotein

1.140ден


-20%
Testorage Extreme, 90 капсули

Leovital
1.770ден
1.416денMyprotein

1.980ден

Бесплатна достава

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024