Топачи на масти и специјални формули

Согорувачите на масти се сложени производи чија цел е да помогнат во намалувањето на масните наслаги во нашето тело. Тие главно се составени од стимулирачки супстанции (како што се кофеин, гуарана, зелено кафе или синефрин), како и нестимулирачки супстанции (како CLA, л-карнитин или хром пиколинат). Покрај нив, тие често содржат различни витамини и минерали или некои други ефективни компоненти (HCA, лецитин...), за кои се покажало дека синергетски делуваат за слабеење и согорување на маснотии.

Fat burber-ите се најефективните термогени согорувачи бидејќи делуваат така што му помагаат на телото да се загрее побрзо за време на физичката активност. Зголемената телесна температура (заедно со оксидацијата за време на тренингот) има ефект на стимулирање на метаболизмот - метаболичките процеси се одвиваат побрзо и тоа резултира со побрзо искористување на енергијата од масните наслаги во телото. Луѓето кои имаат проблеми со крвниот притисок треба да се консултираат пред да консумираат повисоки дози на стимулирачки компоненти (кофеин, гуарана...).

Филтрирај
Цена
Распон: 950 ден - 2280 ден
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Не содржи
Пакување
Lipofenom Xtreme, 90 caps
Leovital
2.280ден
Бесплатна достава
Burner, 90 капсули
Leovital
1.230ден
Thermo-X, 100 капсули
Scitec Nutrition
950ден

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023