Специјални амино формули

Специјални амино формули се производи кои главно се комбинација од есенцијални и неесенцијални амино киселини. Овие амино киселини работат во синергија и се надополнуваат една со друга. Значи, тоа се сложени амино киселини кои се особено важни за растот на мускулната маса и нејзиното зајакнување, но се погодни и за диети. Не го оптоваруваат дигестивниот систем, брзо се апсорбираат, лесно се консумираат и имаат одличен вкус.

Нашето тело не е способно да произведува есенцијални аминокиселини сам по себе и затоа мора да ги надополнуваме со храна или додатоци во исхраната. Тие вклучуваат, на пример, метионин, лизин, леуцин, валин и изолеуцин. Овие последни три споменати се BCAA амино киселини со разгранет ланец и сочинуваат дури една третина од протеините што се наоѓаат во нашите мускули.

Филтрирај
Цена
Распон: 1190 ден - 3300 ден
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Не содржи
Пакување
Amino 5600, 500 tablets
Scitec Nutrition
1.760ден
Бесплатна достава
Amino Liquid, 1000 ml
QNT
1.520ден
Бесплатна достава
Amino 50 Liquid 1000ml - Cherry
Scitec Nutrition
2.290ден
Бесплатна достава
EAA ENERGY, 432g
Optimum Nutrition
2.240ден
Бесплатна достава
Instantized BCAA 2:1:1 + L-Glutamine, 250 г
Me:First
1.540ден
Бесплатна достава
EAA + Glutamine, 300 g
Scitec Nutrition
1.520ден
Бесплатна достава
Amino X, 1015 g
BSN
3.300ден
Бесплатна достава
EAA + L-Glutamine, 250 г
Me:First
1.700ден
Бесплатна достава
Alpha 50-Amino, 1000 ml
Sci-Muscle
2.140ден
Бесплатна достава
Amino 5600, 200 tablets
Scitec Nutrition
1.190ден
Amino X, 435 g
BSN
1.920ден
Бесплатна достава
L-Tyrosine, 500g
Myprotein
1.870ден
Бесплатна достава

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023