Појачувачи на хормони

Во категоријата на хормонски засилувачи и стимуланси, ги вклучуваме додатоците на храна базирани на трибулус, HMB, аргинин, ДАА, мака итн. На пример, аргининот го зголемува производството на хормони за раст, го зголемува ефектот на пумпата и помага подобро да се отстрани млечната киселина од мускулите кои штотуку биле стресни, па затоа често е составен дел од формулите за претходна работа. Главната функција на HMB е да ја подобри регенерацијата на мускулите и да го зголеми искористувањето на протеините што ги консумирате за градење мускули.

Во оваа категорија спаѓаат и производите кои се легални и безбедни замени за стимулирање на производството на тестостерон и хормони за раст во нашето тело, а тука првенствено се мисли на растителниот екстракт од tribulus terrestris. Тоа во никој случај не се „анаболни хормони“ или слични забранети супстанци, туку револуционерни агенси базирани на природни стероидни сапонини, кои го подобруваат растот на квалитетната мускулна маса.

Филтрирај
Цена
Распон: 540 ден - 1960 ден
Категорија
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Не содржи
Пакување
AAKG Powder, 500гр
PURE
1.960ден
Бесплатна достава
AAKG Powder, 250гр
PURE
1.120ден
Testorage Extreme, 90 капсули
Leovital
1.690ден
Бесплатна достава
Maca Powder, Organic, 250 g
Numbers Are Good
540ден
Maca Powder, Organic, 500 g
Numbers Are Good
890ден
 Tribulus Pro, 90 капсули
Myprotein
1.090ден
Tribulus Pro, 270 капсули
Myprotein
1.890ден
Бесплатна достава

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023