Мака

Мака или перуански женшен, познат како природен афродизијак, се користи како храна и за медицински цели, бидејќи е многу богат со минерали, протеини и влакна. Маката содржи многу цинк и калциум, кои ги зајакнуваат нашите коски и заби, потоа многу железо и калиум, кој го намалува високиот крвен притисок. Содржи и глицериди од масло од сенф, кои имаат антибактериско дејство и го спречуваат воспалението во нашиот организам. Антиоксидансите во мака, како што е селенот, го спречуваат оксидативниот стрес и го штитат телото од слободните радикали. 100 грама мака содржи до 14 грама протеини кои го поттикнуваат растот на мускулите и омега 3 масни киселини кои помагаат за закрепнување и регенерација. Мака во прав го ревитализира нашето тело, го зајакнува имунолошкиот систем, помага против депресија и го намалува хроничниот замор. Исто така, може да ги подобри нашите спортски перформанси бидејќи го стимулира растот на мускулите и ја зголемува кондицијата.

Филтрирај
Цена
Распон: 620 ден - 990 ден
Бренд
Волумен/Грамажа

Numbers Are Good

620денNumbers Are Good

990ден


НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024