Креатин монохидрат

Креатин монохидрат е идеален производ за широк спектар на потрошувачи, од бодибилдери до спринтери, но тој е најважен за оние кои сакаат да ја подобрат својата сила, брзина и чиста телесна маса. Тој е предмет на бројни студии и докажано е дека помага во зголемување на силата и чистата мускулна маса. Креатин монохидрат, исто така, се покажа како одличен за зголемување на физичките перформанси при краткотрајни вежби со висок интензитет.

Креатинот му помага на телото да произведе повисоки нивоа на АТП (аденозин трифосфат), кој е хемиски потребен за ефективни мускулни контракции. Повисоките нивоа на АТП ултимативно може да доведат до подобрена сила и издржливост. Креатин монохидрат е најфлексибилната и највкусната форма на креатин на располагање. Совршено е безбеден и здрав и не предизвикува несакани ефекти.

Клучни предности:

● Го стимулира растот на нивоата на АТП за зголемување на чистата мускулна маса
● Помага во одржување на енергијата во физичките активности
● Докажано ја зголемува силата и издржливоста

Филтрирај
Цена
Распон: 960 ден - 3990 ден
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Не содржи
Пакување
Elite Creapure Creatine, 250 g
Me:First
990ден
Elite Creapure Creatine, 500 g
Me:First
1.790ден
Бесплатна достава
Creatine Monohydrate, 250 g
Me:First
960ден
Creatine Monohydrate, 500 g
Me:First
1.590ден
Бесплатна достава
Creatine Powder, 317г
Optimum Nutrition
1.860ден
Бесплатна достава
Creapure (Creatine Monohydrate), 500 g
Myprotein
2.890ден
Бесплатна достава
100% Creatine Monohydrate, 300 g
Scitec Nutrition
1.840ден
Бесплатна достава
Creapure (Creatine Monohydrate), 250 g
Myprotein
1.590ден
Бесплатна достава
Creapure (Creatine Monohydrate), 1000 g
Myprotein
3.990ден
Бесплатна достава
Creatine Monohydrate, 500g
Myprotein
1.990ден
Бесплатна достава
Creatine Monohydrate, 1000 g
Myprotein
3.540ден
Бесплатна достава
Creatine Monohydrate, 250g
Myprotein
1.380ден

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023