Креатини

Креатинот е природна супстанца која нашето тело ја произведува како извор на енергија за мускулите. Во најголема количина го произведува црниот дроб, но и панкреасот и бубрезите. Најдобар природен извор на креатин е црвеното месо, но за да го снабдите организмот со доволно количество креатин, би требало да внесувате огромни количества месо, а со тоа и многу масти, па многу подобар и поедноставен избор е креатин во форма на додаток.

Креатинот ја зголемува силата, експлозивноста и издржливоста на мускулните влакна. Зголемувањето на силата може да се движи од 0-20%, од личност до личност, а кај 10% од луѓето нема да произведе никакво зголемување во силата. Значи, креатинот не ја зголемува мускулната маса, туку мускулната издржливост! Креатинот внесува течност во мускулите, односно го волуменизира, а најважната улога на креатинот е што овозможува побрзо обновување на АТП (основниот извор на енергија за мускулните клетки).

Филтрирај
Цена
Распон: 960 ден - 3990 ден
Категорија
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Не содржи
Пакување
Elite Creapure Creatine, 250 g
Me:First
990ден
Elite Creapure Creatine, 500 g
Me:First
1.790ден
Бесплатна достава
Creatine Monohydrate, 250 g
Me:First
960ден
Creatine Monohydrate, 500 g
Me:First
1.590ден
Бесплатна достава
Creatine Powder, 317г
Optimum Nutrition
1.860ден
Бесплатна достава
Creapure (Creatine Monohydrate), 500 g
Myprotein
2.890ден
Бесплатна достава
-20%
100% Creatine Monohydrate, 300 g
Scitec Nutrition
1.840ден
1.472ден
Creapure (Creatine Monohydrate), 250 g
Myprotein
1.590ден
Бесплатна достава
Creapure (Creatine Monohydrate), 1000 g
Myprotein
3.990ден
Бесплатна достава
Creatine Monohydrate, 500g
Myprotein
1.990ден
Бесплатна достава
Creatine Monohydrate, 1000 g
Myprotein
3.540ден
Бесплатна достава
Creatine Monohydrate, 250g
Myprotein
1.380ден

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023