Глутамин

Глутаминот е одличен додаток за сите луѓе (не мора само за спортисти), од кој било пол и возраст, а особено за оние кои консумираат малку месо и млечни производи. Одличен е за дигестивниот тракт и за зајакнување на имунитетот после активност, но и за зајакнување на имунитетот воопшто.

Глутаминот е аминокиселина која природно се наоѓа во протеините и го формира градежниот блок на сите важни нови мускули во телото. Глутаминот не придонесува директно за зголемување на мускулната маса, но обезбедува регенерација на мускулите после напорен тренинг или за време на стресен период, што доведува до подобрување на градењето на мускулната маса. Неговата улога се заснова на нормализирање на хормоните за раст, помагање во процесот на преработка на гликоза после тренинг и во процесот на хидратација на мускулите, како и потиснување на количината на млечна киселина во мускулите, што го ублажува воспалението во мускулите.

Се препорачува да се зема заедно со редовен спортски тренинг со висок интензитет и е идеален додаток во исхраната за намалување на телесната тежина. Глутаминот е аминокиселината со најголем удел во човечкото тело, а ја има и во мускулите, мозокот, крвта, црниот дроб и белите дробови. Глутаминот може да се најде природно во повеќето месо, риба и јајца, што ја прави нашата палета на додатоци одлична алтернатива за веганите и вегетаријанците.

Филтрирај
Цена
Распон: 980 ден - 3890 ден
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Не содржи
Пакување
Glutamine, 250 g
Me:First
1.160ден
Glutamine, 500 g
Me:First
1.820ден
Бесплатна достава
Glutamine Powder, 1050 g
Optimum Nutrition
3.890ден
Бесплатна достава
Glutamine Powder, 630 gr.
Optimum Nutrition
2.790ден
Бесплатна достава
Defender, 500г
Sci-Muscle
1.600ден
Бесплатна достава
Glutamine DNA, 309 g
BSN
1.660ден
Бесплатна достава
L- Glutamine,300 g
Scitec Nutrition
1.390ден
L-Glutamine, 500gr
Myprotein
1.660ден
Бесплатна достава
L-Glutamine, 1000 g
Myprotein
2.590ден
Бесплатна достава
L-Glutamine, 250gr
Myprotein
980ден
L-Glutamine, 600 g
Scitec Nutrition
2.490ден
Бесплатна достава

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023