Спортска исхрана

Спортската исхрана за спортистите (рекреативци или професионални) треба да ги задоволува нивните основни нутритивни потреби, но и да ги подобри спортските перформанси, да го забрза закрепнувањето помеѓу тренинзите или натпреварите, да ја подобри општата состојба на телото и да помогне во закрепнувањето од повреда. Спортската исхрана ја користи и применува секој „обичен“ поединец, чија цел е да влезе во добра форма и да има здраво тело.

Со цел да се задоволат одредени индивидуални потреби на спортовите и спортистите, со текот на времето се развиени специјализирани додатоци во исхраната, како што се: изотоник, креатин, бета аланин, pre workout суплементи, fat burner (согорувачи на маснотии), гејнери (производи за зголемување на мускулната маса), засилувачи на тестостерон, протеински чоколадца и сл. Насоките и трендовите во употребата на суплементите, наметнати од спортската исхрана во професионалниот спорт, често ги следат сите обични рекреативци, а споменатите производи во денешно време се подостапни од кога било. На самиот почеток тие беа претежно резервирани само за спортските ентузијасти (најчесто боди билдери и фитнес ентузијасти), но денес сме сведоци дека секој што вложува во своето здравје, физички изглед и форма се труди да постигне побрзи и подобри резултати користејќи некои од производите од спортски додатоци во исхраната.

Постигнете и подобрете ја вашата кондиција, резултати и способност за опоравување со производите од палетата Polleo Sport.

Филтрирај
Цена
Распон: 30 ден - 5920 ден
Категорија
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Диета/Вид на исхрана
Не содржи
Пакување
Процент на протеин
EAA + L-Glutamine, 250 г
Me:First
1.700ден
Бесплатна достава
Instantized BCAA 8:1:1, 250 г
Me:First
1.720ден
Бесплатна достава
Instantized BCAA 2:1:1 + L-Glutamine, 250 г
Me:First
1.540ден
Бесплатна достава
Polleo Sport Vegan Baked Cookie 75 g
Polleo Sport Proseries
130ден
Me:First Protein Brownie 75 g
Me:First
130ден
Protein White Chocolate Cream, 200 g
Polleo Sport Proseries
320ден
Instant Oats Unflavored, 5000 g
Myprotein
1.390ден
Layered Protein Bar, 60 g
Myprotein
170ден
AAKG Powder, 500гр
PURE
1.960ден
Бесплатна достава
AAKG Powder, 250гр
PURE
1.120ден
IMPACT WEIGHT GAINER, 2500 G
Myprotein
2.850ден
Бесплатна достава
Almond butter, путер од бадем, 1кг
Myprotein
1.690ден
Бесплатна достава
Oxy Jet Power 8l
Oxy Jet Power
690ден
Oxy Jet Power 5l
Oxy Jet Power
550ден
Darmflora plus select
Dr. Wolz
200ден

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023