Whey хидролизат

Хидролизираните протеини се разложуваат до ниво на пептид - протеинските синџири делумно се преварени (дигестирани) во помали блокови (пептиди), кои многу побрзо, полесно и во поголема мера се апсорбираат понатаму во крвотокот. На овој начин телото побезбедно ги добива потребните аминокиселини што дополнително гарантира раст и регенерација на мускулната маса. Хидролизатите главно содржат повеќе од 90% протеини, а самиот процес на хидролиза може да резултира со малку горчлив вкус на сурутката, но тоа зависи од степенот на хидролиза низ кои поминува сурутката. Хидролизираните протеини се првиот избор на професионалните спортисти и се идеален избор за оние кои се алергични на некои состојки од сурутка.

Филтрирај
Цена
Распон: 2250 ден - 6990 ден
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Диета/Вид на исхрана
Не содржи
Пакување
Процент на протеин
Premium Hydrowhey, 2270 g
Me:First
4.680ден
Бесплатна достава
Premium Hydrowhey, 908 g
Me:First
2.250ден
Бесплатна достава
Platinum Hydro Whey, 1590 g
Optimum Nutrition
6.990ден
Бесплатна достава

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023