Whey протеин

Протеинот од сурутка е екстракт од млечен протеин и му обезбедува на телото богато снабдување со амино киселини. Треба да се користи првенствено за брзо закрепнување на мускулите после тренинг и како додаток во дневниот внес, доколку воопшто има протеински дефицит преку исхраната. Покрај тоа што е брзо употреблив, тој е и нискокалоричен, а се користи и во „фазата на дефиниција/губење тежина“, не само во „фаза на маса“. Сурутката се разградува и се вари исклучително брзо, што ја прави оптимална храна веднаш по тренингот, бидејќи ја зголемува концентрацијата на амино киселините во крвта, а со тоа и синтезата на протеините и на крајот закрепнувањето.

Филтрирај
Цена
Распон: 95 ден - 9900 ден
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Диета/Вид на исхрана
Не содржи
Пакување
Процент на протеин
100% Whey Protein Professional, 30 g
Scitec Nutrition
100ден
1st Whey,  4,5 kg
Me:First
6.590ден
Бесплатна достава
1st Whey, 454 g
Me:First
1.120ден
1st Whey, 2270 g
Me:First
3.590ден
Бесплатна достава
1st Whey, 30,4 g
Me:First
99ден
1st Whey, 908 g
Me:First
1.990ден
Бесплатна достава
Proseries Pro Whey, 30г
Polleo Sport Proseries
95ден
Proseries Pro Whey, 4,54 кг
Polleo Sport Proseries
7.099ден
Бесплатна достава
Proseries Pro Whey, 908 кг
Polleo Sport Proseries
1.690ден
Бесплатна достава
Proseries Pro Whey, 2 кг
Polleo Sport Proseries
2.999ден
Бесплатна достава
100% Whey Gold Standard 450 g
Optimum Nutrition
1.800ден
Бесплатна достава
100% Whey Gold Standard 908 g
Optimum Nutrition
2.700ден
Бесплатна достава
100% Whey Gold Standard, 4540 g
Optimum Nutrition
9.900ден
Бесплатна достава
100% Whey Gold Standard 2270 g
Optimum Nutrition
5.290ден
Бесплатна достава
Delicious Whey Protein, 2200 g
QNT
3.590ден
Бесплатна достава
Impact Whey Protein, 5kg
Myprotein
7.830ден
Бесплатна достава
HydroFlex, 2кг
Sci-Muscle
3.690ден
Бесплатна достава
Collawhey, 560г
Scitec Nutrition
1.100ден
Viper Black, 1,8кг
Sci-Muscle
4.720ден
Бесплатна достава

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023