Неутрални протеини без додатоци

Зошто протеини без вкус?

Клиентите кои ја земаат верзија на протеин од сурутка без вкус сакаат да ги избегнат вештачките адитиви - вкусови, бои и засладувачи (сукралоза, ацесулфам калиум, аспартам итн.) и на тој начин да му обезбедат на телото што е можно поприродна форма на протеин.

Безвкусната форма на протеин е исто така најчистата форма на производ од оваа линија на производи. Боите, вкусовите и засладувачите ја намалуваат концентрацијата на протеини во производот за 3-5%. Кај полошите и помалку квалитетни производители, овој процент оди и до 8%, што значително го намалува квалитетот на дисперзија (мешање) на прашок и течност, па често добивате оброк полн со грутки. Производите од оваа категорија сè уште имаат висока биолошка вредност и висок процент на амино киселини.

Протеините без вкус се идеални за рецепти, бидејќи се неутрални (природни) - по вкус се најслични со млекото во прав, па нема да го расипат вкусот на друга состојка која е во фокусот на тој рецепт.

Филтрирај
Цена
Распон: 1456 ден - 1620 ден
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Диета/Вид на исхрана
Не содржи
Пакување
Процент на протеин

QNT

1.620ден

Бесплатна достава

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024