Говедски протеин

Говедските протеини се добиваат од говедско месо (најчесто говедски колаген) и придонесуваат за раст и одржување на чистата мускулна маса. Тие содржат сеопфатен профил на аминокиселини, вклучувајќи ги сите есенцијални амино киселини. Не содржат лактоза, а имаат и ниска содржина на масти и шеќер. Тие се апсорбираат малку подолго од протеините од сурутка, а најмногу ги консумираат луѓе кои избегнуваат млеко и млечни протеини поради лактоза и оние кои имаат алергиски реакции на протеини од соја или некои други извори.

Говедски протеини користиме како и секој друг извор на протеини - за да го комплетираме дневниот внес и да постигнеме подобри резултати во градењето или зачувувањето на мускулната маса. Тие можат да бидат протеинска основа, доколку немаме протеинска храна за одреден оброк, или едноставно за опоравување/изградба после тренинг. По оброк се користи иста количина како и за whey, околу 30-40гр.

Филтрирај
Цена
Распон: 3850 ден - 3850 ден
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Диета/Вид на исхрана
Не содржи
Пакување
Процент на протеин

Sci-Muscle

3.850ден

Бесплатна достава

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024