Вегетаријански протеин

Вегетаријанските протеини во голема мера се добиваат од растенија, а најчести извори се коноп, ориз, соја или грашок. Протеините од растително потекло се карактеризираат со ниска содржина на масти, висока содржина на влакна, витамини и минерали и содржат фитохемикалии со позитивни ефекти врз здравјето и телото. Немаат холестерол и се одлични за сите луѓе кои се нетолерантни на лактоза и избегнуваат млечни протеини.

Производите од оваа категорија се погодни и за секој кој поради некоја друга причина избегнува производи од животинско потекло. Исто како и за сурутка, млечен или говедски протеин, подготовката е едноставна: измешајте во вода или млеко и направете го вашиот протеински шејк напиток, со цел да го комплетирате дневниот внес на протеини или да постигнете подобри резултати во градењето или зачувувањето на мускулната маса.

Филтрирај
Цена
Распон: 780 ден - 2790 ден
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Диета/Вид на исхрана
Не содржи
Пакување
Процент на протеин
Soy Protein Isolate, 454 g
Me:First
1.220ден
Proseries Vegan Protein Blend, 1 kg
Polleo Sport Proseries
1.720ден
Бесплатна достава
Pure Form Vegan Protein, 450 g
Scitec Nutrition
1.350ден
Pea Protein Powder, Organic, 500 g
Numbers Are Good
780ден
Soy protein isolate, chocolate 1kg
Myprotein
1.790ден
Бесплатна достава
Protein Superfood, Vanilla, 340 g
Amazing Grass
2.790ден
Бесплатна достава
Protein Superfood, Chocolate, 360 g
Amazing Grass
2.790ден
Бесплатна достава

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023