Вегански протеин

Веганските протеини се протеини добиени од растенија, а најчести извори се коноп, ориз, соја или грашок. Протеините од растително потекло се карактеризираат со ниска содржина на масти, висока содржина на влакна, витамини и минерали и содржат фитохемикалии со позитивни ефекти врз здравјето и телото. Немаат холестерол и се одлични за сите луѓе кои се нетолерантни на лактоза и избегнуваат млечни протеини.

Производите од оваа категорија се погодни за вегани и вегетаријанци, но и за сите кои поради некоја друга причина избегнуваат производи од животинско потекло. Исто како и за сурутка, млечни протеини или говедски протеин, подготовката е едноставна: измешајте во вода или млеко и направете го вашиот протеински шејк пијалок, со цел да го комплетирате дневниот внес на протеини или да постигнете подобри резултати во градењето или зачувувањето на мускулната маса.

Филтрирај
Цена
Распон: 110 ден - 2990 ден
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Диета/Вид на исхрана
Не содржи
Пакување
Процент на протеин

Me:First

1.280денPolleo Sport Proseries

1.800ден

Бесплатна достава

Optimum Nutrition

2.990ден

Бесплатна достава

Scitec Nutrition

1.350денNumbers Are Good

820денQNT

110денMyprotein

1.875ден

Бесплатна достава

Amazing Grass

2.160ден

Бесплатна достава

QNT

1.180денAmazing Grass

2.930ден

Бесплатна достава

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024