МCT и кето

Триглицеридите со среден ланец (MCTs) се масти кои природно се наоѓаат во кокосовото и палмовото јадро. Тие се варат побрзо и полесно од другите масти. MCT се апсорбираат во дигестивниот систем веднаш по внесувањето и се метаболизираат многу брзо во црниот дроб и, според истражувањата, промовираат употреба на масти како извор на енергија наместо да се складираат во масното ткиво. Некои студии покажуваат дека замената на обичните масти, извори на триглицериди со долг ланец со триглицериди со среден ланец, како дел од урамнотежена исхрана комбинирана со физичка активност, може да има корисен ефект врз контролата на телесната тежина и составот на телото. Затоа, ние често користиме MCT масла во кетогена диета, т.е. кето диети.

Филтрирај
Цена
Распон: 1050 ден - 1140 ден
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Не содржи
Пакување
MCT Oil, 120 caps
Leovital
1.050ден
MCT Oil + Caffeine 90 caps
Leovital
1.140ден

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023