Омега 3 и рибно масло

Омега масните киселини се сметаат за „здрави масти“ бидејќи го поддржуваат имунитетот, ја подобруваат функцијата на мозокот и помагаат во регулирањето на крвниот притисок и холестеролот. Покрај тоа, тие се и антиинфламаторни и спречуваат инфекции, ја штитат ДНК од УВ зрачење, помагаат при псоријаза и позитивно делуваат на автоимуните болести. Омега масните киселини се поделени на полинезаситени омега-3 и омега-6, кои телото не е во состојба да ги произведува самостојно, и мононезаситени омега-9 масни киселини. Омега-3 масната киселина е убедливо најпозната и често е синоним за рибино масло. Рибата е токму еден од најдобрите извори за неа, а доколку ја имаме недоволно во исхраната, тогаш дополнувањето со овој вид на додаток во исхраната е еден од најдобрите начини да ги обезбедиме потребните дневни количини за нашиот сопствен организам. Изберете од нашата палета на практични softgel капсули, без „мирис на риба“.

Филтрирај
Цена
Распон: 320 ден - 1890 ден
Бренд
Волумен/Грамажа
Пакување
Omega-3
Jamieson
700ден
Cod Liver Oil
Jamieson
500ден
Doc Omega 3-6-9
Doc Pharma
320ден
Doc Omega 3
Doc Pharma
420ден
Omega Xtreme Up, 60 softgel
Leovital
910ден
Omega 3, 250 softgel caps
Leovital
1.330ден
Omega 3, 90 softgel caps
Leovital
680ден
Fish Oil Omega 3, 100 caps
Optimum Nutrition
1.290ден
Fish Oil Omega 3, 200 caps
Optimum Nutrition
1.890ден
Бесплатна достава
Omega 3 250 softgels
Myprotein
1.090ден
Omega 3 90 softgels
Myprotein
530ден

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023