ЗМА

ЗМА или ЗМБ6 се состои од цинк, магнезиум и витамин Б6. Оваа формула е дизајнирана според потребите на спортистите и активните поединци, со цел да се обезбедат подобри перформанси при тренинзите и подобро закрепнување потоа. ЗМА придонесува за подобра регенерација и раст на мускулната маса, како и подобар сон и поздрав имунолошки систем. Цинкот е неопходен за правилно функционирање на имунолошкиот систем и е важен во синтезата на протеините. Магнезиумот е еден од најважните минерали во телото и учествува во преку 300 ензимски процеси, од кои едни од најважните се конверзија на енергија, функционирање на мускулите и нервниот систем, како и регулација на крвниот притисок. Витаминот Б6 е вклучен во над 150 ензимски процеси во нашето тело, а едни од најважните се тоа што помага во преработката на протеините, јаглехидратите и мастите. ЗМА е докажано дека го подобрува сонот и придонесува за регулирање на хормоналната активност, намалувајќи го заморот и исцрпеноста.

Филтрирај
Цена
Распон: 768 ден - 1125 ден
Бренд
Волумен/Грамажа
Пакување
ZMA, 90 капсули
Leovital
1.125ден
ZMA + Melatonin 60 caps
Leovital
1.040ден
-20%
ZMB6, 60 caps
Scitec Nutrition
960ден
768ден

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023