Здравје на зглобови и коски

Формулите за здравје на зглобовите делуваат превентивно и лековито, на начин кој ги намалува воспалителните процеси и болките во зглобовите и ја зголемува флексибилноста и подвижноста. Освен тоа, ја обновуваат рскавицата и ја спречуваат појавата и ги ублажуваат симптомите на остеоартритис. Двете главни состојки содржани во сите производи за обновување на рскавицата, ткивото на рскавицата и овозможување на здравјето на зглобовите се глукозамин и хондроитин. Покрај овие, има и МСМ, колаген, витамин Ц и други билни екстракти (куркума, босвелија...). Спортистите и луѓето со зголемена активност користат производи од оваа категорија за да ја зголемат отпорноста на секојдневните и спортските повреди и да го поддржат телото при градење и обнова по повреда.

Филтрирај
Цена
Распон: 570 ден - 3800 ден
Бренд
Волумен/Грамажа
Пакување
Ch Alpha Osteo
CH-Alpha
3.800ден
Бесплатна достава
CH Alpha
CH-Alpha
3.230ден
Бесплатна достава
Glucosamine Turmeric
Jamieson
680ден
Glucosamine Chondroitine
Jamieson
1.990ден
Бесплатна достава
Osteocoral D3
Dr. Wolz
880ден
Doс MSM & Vitamin C
Doc Pharma
580ден
Doс MSM & Glucosamine
Doc Pharma
590ден
Doc Hyaluronic
Doc Pharma
1.300ден
Elasti 4 Joint, 300 g
Me:First
2.270ден
Бесплатна достава
Elasti 4 Joint, 120 caps
Leovital
1.490ден
MSM, 150 g
Leovital
740ден
MSM POWDER, 150 G
Numbers Are Good
570ден
Shark Cartilage 75 капсули
Scitec Nutrition
990ден

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023