Железо

Железо, Fe...односно, ferrum е исклучително важен минерал во нашето тело кој е неопходен за раст, развој и имунитет. Жените генерално повеќе страдаат од мажите поради недостиг на залихи на овој минерал па заради тоа најранливата група се трудници. Железото придонесува за нормално формирање на црвените крвни зрнца и хемоглобинот и учествува во транспортот на кислородот, растот и делбата на клетките, но и во многу други биохемиски процеси. Недостатокот на железо доведува до појава на анемија, а оваа болест може да го наруши квалитетот на нашиот живот. Општата слабост, малаксаност, вртоглавица, бледило и палпитации на срцето, како и ноктите се едни од главните симптоми на недостаток на железо во нашето тело.

Филтрирај
Цена
Распон: 595 ден - 1010 ден
Бренд
Волумен/Грамажа
Пакување

Doc Pharma

1.010денLeovital

595ден


НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024