Витамини и здравје

Витамините и минералите, овие мали есенцијални катализатори во нашето тело, се многу неопходни и во значително помали количини од, на пример, протеините, мастите или јаглехидратите. Тие се неопходни за нашето здравје бидејќи учествуваат во многу биохемиски процеси, важни за нормалното функционирање на нашиот организам. Тие на тој начин помагаат во зајакнувањето на имунолошкиот систем, го поддржуваат нормалниот раст и развој, а нашите клетки и органи многу подобро ги извршуваат своите задачи со своето присуство. Најголем дел од изворите ги добиваме од храната, но имајќи предвид дека исхраната во модерното време е нутритивно лоша, често ни недостасуваат витамини, минерали и здрави масти, а нашето тело е се повеќе под стрес и физички и психички оптоварувања.

Суплементацијата има една голема предност бидејќи се дозира и на тој начин ја додаваме точната количина што му е потребна на организмот. Во оваа категорија можете да најдете многу докажани производи од сегментот на мултивитамини, витамин Ц или витамин Д, омега-3 масни киселини, дигестивни ензими, антиоксиданси, формули за здравје на зглобовите и други додатоци во исхраната за здравјето на вашето тело.

Филтрирај
Цена
Распон: 190 ден - 3800 ден
Категорија
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Не содржи
Пакување
Ch Alpha Osteo
CH-Alpha
3.800ден
Бесплатна достава
CH Alpha
CH-Alpha
3.230ден
Бесплатна достава
Collagen SM
Jamieson
2.400ден
Бесплатна достава
Ca + Mg + Zn
Jamieson
699ден
Omega-3
Jamieson
700ден
Zinc 10 mg
Jamieson
360ден
Chewable C500 mg + D3 500 IU
Jamieson
560ден
Glucosamine Turmeric
Jamieson
680ден
Glucosamine Chondroitine
Jamieson
1.990ден
Бесплатна достава
Collagen Anti-Wrinkle
Jamieson
850ден
Ginkgo Biloba 4000 mg
Jamieson
690ден
Vitamin C 1000 mg
Jamieson
850ден
Vitamin B1 100 mg
Jamieson
420ден

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023