Житарици

Житариците се често синоним со "здрав појадок", но тоа не значи дека не можат да се користат во друг дел од денот. Високиот процент на растителни влакна, витамини и минерали, ниската содржина на масти и сложени јаглехидрати ги прават идеален избор за здрав оброк. Можете да ги готвите и јадете како солена или слатка каша, како во вид на додаток на многу јадења, салати, супи, торти и десерти.

Прикажи:
Сортирај по: